6. Rallye Železné hory – 31.8.2013, Přelouč

Poslední srpnová sobota byla v Přelouči zasvěcena již 6. ročníku Rallye Železné hory. Na nám. TGM se za vydařeného slunečného počasí sjelo nejen 85 startujících posádek, ale i řada dalších, kteří k potěše návštěvníků přijeli své historické stroje vystavit. Trasu pro tento ročník vytýčili pořadatelé „za vodou“ – tedy téměř celou na pravobřežní straně Labe. Pro účastníky to byla volba šťastná, znamenala jízdu uklidňující krajinou s lesy a jezery, členitou, ale přehlednou trať většinou s překvapivě dobrým povrchem a celkově s malým silničním provozem. Soutěžní úkoly na průjezdních kontrolách byly tradičně důvtipné a po účastnících vyžadovaly dosti přemýšlení i šikovnosti. Jen v jednom místě vybranou zeměpisnou úlohu ulehčili místní strážníci – osadu Pamětník totiž zcela zaplnilo několik stovek závodníků v běhu, na místní úzké silničce už pro veterány nebylo místo a tak jsme byli přesměrováni současně se sdělením správné odpovědi.

Účast našich členů byla již tradiční – jak soutěžících tak i „vystavovatelů“. A nutno říci, že byla rovněž úspěšná:

Ing. Tomáš Sýkora – JAP (1929), 4. v kategorii M1 a 5. v soutěži elegance motocyklů.

Ing. Zdeňka Škardová – Aero Roadster 662 (1930), 3. v kategorii ženských posádek

Petr Truxa (na své první soutěži!) – Dněpr IC 750 (1965), 4. v kategorii M2

Jirka Kozák – Jawa Pérák (1953), 6. v kategorii M2.

Ale nějvětšího úspěchu dosáhla Lenka Chvojková se svojí vnučkou Leontýnou na tandemu svého Ogaru 350 (1948), a to 3. v kategorii M2 a vítěz mezi ženskými posádkami!

Na závěr je třeba vyslovit poděkování předsedovi přeloučských veteránů Pepovi Havrdovi a jeho přátelům za vydařenou organizaci a krásnou soutěž. Těšíme se na další ročník!