Oldtimer Corso Pardubice 2010

oldtimer_corso_pardubice_2010Oldtimer Corso je jedna z mnoha akcí, které jsou součástí Pardubických městských slavností. V jejich rámci dostávají každoročně prostor pro svou prezentaci spolky, kluby a rozličná sdružení, která mohou představit svou činnost a činnost svých členů. Slavnosti trvají týden – začínají Zlatou přilbou a končí Velkou pardubickou. Pardubický Veteran klub již tradičně prezentuje svou činnost a jeho členové své stroje v rámci čtvrteční akce zvané Oldtimer Corso. Jedná se o exhibiční jízdu centrem města.

FOTO: Podívejte se na fotky z této akce (87)

Zcela výjimečně je možné vidět vyjíždět vozidla z pod Zelené brány a pokračovat v jízdě dále na Třídu míru. Letošní akce se zúčastnilo několi desítek strojů a také obrovské množství přihlížejících, které dávalo vzpomenout na první ročníky městských slavností. Výbornou práci odvedla Městská policie Pardubice, která zajistila zcela bezproblémový průjezd historických vozidel centrem města.

Obzvláště slunečné a teplé počasí přilákalo do Pardubic mnoho zajímavých strojů, s mnohými z nich jsme se setkali následující den na Staré Číně.

TEXT: Článek k městským slavnostem na oficiálních stránkách města Pardubice

TEXT: Program městských slavností na webu Pardubice region tourism